Urząd Gminy Kotla

ul. Głogowska 93
67-240 Kotla

tel. 76-8318-361
      76-8318-313
fax 76-8318-308
e-mail:
gmina@kotla.pl

QR Code Infof JPG

Godziny pracy:
dzień godziny
pn  7:30-15:30
wt  7:30-17:00
śr  7:30-15:30
czw  7:30-15:30
pt  7:30-14:00

Konto bankowe
Bank Spółdzielczy we Wschowie, O/Kotla
nr: 49 8669 0001 0180 8317 2000 0043


 

Gmina Kotla Folder informacyjny

Ścieżka Leśna Dolina Ulotka JPG
 

Regionalny System Ostrzegania - aplikacja na android

Strona główna Projekty środki krajowe WFOŚiGW Najładniejsze ogrody w Gminie Kotla

Najładniejsze ogrody w Gminie Kotla

czwartek, 07 listopada 2019 10:21
-
alt86 ogrodów z terenu gminy Kotla rywalizowało o miano najładniejszego w 25. konkursie organizowanym przez Gminę Kotla i  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Jury nie miało łatwego zadania. Komisja konkursowa w składzie: Anna Gniewosz, Wioletta Jańczak reprezentujące Urząd Gminy oraz Katarzyna Stec z Ośrodka Doradztwa Rolniczego oglądały i oceniały zgłoszone ogrody. Pod uwagę brano małą architekturę, ogólne wrażenie, wkład pracy właściciela oraz to czy ogród spełnia kryteria konkursu tj. czy jest  ekologiczny, posiada kompostownik, rośliny miododajne i czy właściciel zbiera deszczówkę.

Wczoraj (06.11). w Sali Wiejskiej w Sobczycach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. W wydarzeniu uczestniczyli Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, Przewodnicząca Rady Gminy Halina Przybylska, Sekretarz Gminy Ewa Konarska-Jóźwiak, radni i sołtysi, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Kotla, pracownik Powiatowego Zespołu Doradców Katarzyna Stec, była Wójt Gminy Kotla i Honorowy Obywatel Gminy Czesława Kozłowska oraz wieloletni członek komisji konkursowej Nina Grabowska.

- „ Gościem wydarzenia była Pani Laura Wawerczak-Bojsza architekt krajobrazu z Pracowni Zieleni z Głogowa, która podczas spotkania przedstawiła w jaki sposób prowadzić ogród ekologiczny, jak założyć kompostownik, zbierać deszczówkę oraz zaprezentowała i podpowiadała jak urządzić ogród w stylu japońskim”- mówi dyrektor GOKiS Iwona Adamczak.

Jury uznało, że pierwsze miejsce należy się Pani Bożenie Moskal z Chociemyśli, która w nagrodę otrzymała kosiarkę elektryczną. Drugie miejsce należało do Pani Marzeny Zastawnej z Kotli i do niej powędrowała dmuchawa do liści. Trzecie miejsce zajęła Pani Grażyna Romańska z Sobczyc i w nagrodę otrzymała sekator i nożyce do żywopłotu. Wszyscy uczestnicy konkursu tradycyjnie otrzymali krzewy ozdobne.

Wszystkie nagrody ufundowali Gmina Kotla oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach programu edukacji ekologicznej w Gminie Kotla „Jestem Eko” w 2019 r.
Na wszystkich gości czekał obiad przygotowany przez sołectwo Sobczyce. - „Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu. Paniom z sołectwa Sobczyce za przygotowanie sali i poczęstunku.  Zachęcamy do zgłaszania swoich ogrodów w przyszłym roku”- mówi wójt Łukasz Horbatowski.


Przekierowanie na stronę WFOŚiGW:https://wfosigw.wroclaw.pl/
alt
 
Fotorelacja 25. Konkursu "Najładniejszy ogród w Gminie Kotla"
I miejsce - ogród Bożeny Moskal z Chociemyśli
 


II miejsce - ogród Marzeny Zastawnej z KotliIII miejsce - ogród  Grażyny Romańskiej z Sobczyc